- Motivācija un reāla rīcība arī uzņēmuma augstākās vadības līmenī. Ja par šo konceptu – fokusēšanos uz klienta vajadzībām – nav aizdedzies uzņēmuma vadītājs, visticamāk, tā īstenošana nebūs iespējama. Jebkuras pārmaiņas ir saistītas ar vienotu stratēģisko redzējumu un investīcijām. Un – tām jābalstās datos un mārketinga pētījumos.
- Klientu atsauksmju un pieredzes analīzes sistēmas izveide. Tā ir tirgus izpētes daļa, kas ļaus savlaicīgi reaģēt un īstenot nepieciešamās pārmaiņas īstajā brīdī, pilnveidojot iekšējos procesus un stiprinot konkurētspēju.
- Klientu prioritātes ir izcils ceļvedis jauniem servisa standartiem, skaidriem uzdevumiem produktu attīstībā, kas nodrošinās biznesa attīstību, peļņu. Ja biznesa lēmumu pieņemšanas procesos vienmēr tiks izsvērtas klientu prioritātes un vajadzības, tas dos vēlamo rezultātu – apmierināto un lojālo klientu pieaugumu. Lai noteiktu klientu prioritātes, jāveic mārketinga pētījumi.
- Izmaiņas uzņēmuma kultūrā. To mērķis ir mainīt arī klientu pieredzi. Pasākumi uzņēmuma iekšienē darbosies abos virzienos – uzlabosies gan klientu servisa kvalitāte, gan pašu darbinieku iesaiste uzņēmuma attīstībā. Darbinieki ir resurss, kas jau šodien ir uzņēmuma rīcībā. Darbinieki ir uzņēmuma acis, ausis un deguns. Darbinieki ir tie, kas ir vistuvāk gala patērētājam, viņa vajadzībām, klientu domāšanas un uzvedības struktūrām. Iesaistot dažāda līmeņa darbiniekus, iespējams iegūt:
-
-
- informāciju par tirgus aktualitātēm, tendencēm un “neapmierinātajām” klientu vajadzībām;
- idejas jauniem produktiem;
- spēcīgāku darbinieku motivāciju un pašvērtējumu. Idejas, kuru iniciatori esam mēs paši, īstenot dzīvē taču ir daudz patīkamāk un aizraujošāk!
-
-